Nederlanders actiefste internetters van Europa

18 december 2013

Nederlanders actiefste internetters

Nederlanders zijn de actiefste internetters in Europa. Maar liefst 83 procent gebruikt elke dag of bijna elke dag internet. Dat percentage is het hoogst van alle Europese landen. Nederlanders zijn niet alleen het actiefst op internet, ze hebben ook het meeste toegang tot internet.

[one_half]

InternettoegangBreedbandElke dagElke weekNog nooit
EU79%76%62%10%21%
België80%79%68%12%15%
Bulgarije54%54%43%9%41%
Tsjechië73%69%54%16%17%
Denemarken93%87%84%6%4%
Duitsland88%85%68%11%13%
Estonia80%79%63%14%16%
Ierland82%67%61%14%18%
Griekenland56%55%47%9%36%
Spanje70%69%54%12%24%
Frankrijk82%78%66%12%14%
Kroatië65%64%53%10%29%
Italie69%68%54%2%34%
Cyprus65%64%53%9%32%
Letland72%70%60%11%22%
Litouwen65%64%53%12%29%

[/one_half]
[one_half_last]

InternettoegangBreedbandElke dagElke weekNog nooit
Luxemburg94%70%82%11%5%
Hongarije71%71%62%9%24%
Malta79%79%59%7%28%
Nederland95%87%83%9%5%
Oostenrijk81%80%63%14%16%
Polen72%69%47%13%32%
Portugal62%62%48%10%33%
Roemenië58%56%32%13%42%
Slovenië76%74%58%11%23%
Slowakije78%70%61%13%15%
Finland89%88%80%9%6%
Zweden93%87%81%11%4%
Engeland88%87%78%9%8%
Ijsland96%95%91%5%3%
Noorwegen94%88%85%8%3%
Turkije49%46%30%10%51%

 

[/one_half_last]

Activiteit

9 procent van de Nederlanders geeft aan elke week, maar niet dagelijks online te zijn en 5 procent heeft nog nooit internet gebruikt.

Dat laatste percentage is in heel Europa al 21 procent. Landen als Romenië (42 procent), Bulgarije (41 procent) en Portual (33 procent) hebben de hoogste percentages met inwoners die nog nooit online zijn geweest.

Volgens het onderzoek heeft 95 procent van de Nederlandse huishoudens toegang tot het internet. Dat is het hoogste percentage van de hele Europese Unie. Gemiddeld beschikt 79 procent van de Europese huishoudens dit jaar over internet. In 2007 gold dit voor iets meer dan de helft van de huishoudens in de EU.